تعمیرکار شبانه روزی کولر در تهرون tamirkar cooler

با سلام و عرض شب بخیر و زوز بخیرتان به مشتریان محترم کولر  ابی ابسال ، انرژی سپهر و ارج و..

اگر نیاز به تعمیرکار شبانه روزی کولر در تهران منطقه یک 09103333912 نجمی سرویس کار کولــــــــر ابی در شمال تهرون 09027759818 تعمیرکار شبانه روزی کولر در غرب (سعادت آباد تا شهرک و دادمان و بلوار دریا و میدان کاج وسرو پونک فقط شب ها تکنسین 24 ساعته کولر ابی از ساعت 9 الی 2 فقط تماس بگیرید..درود..

تعمیرکار کولر شبانه روزی کولر ابی :

همراه با فروش دینام و نصب و گارانتی 2 ساله با وصل بهترین موتور کولر ابی که هم موتور کولر سوخته شما رو باز میکنیم و دینام کولر ابی ac 5000 تا موتور کولر سایز 3/4 که مخص.ص کولر های بزرگ 7000 تا 5500 چون توربین و محور چرخش شفت تا فولی کوچیک کولر ابی که در پشت بام یا تراس (که اشتباه محض است کولر ابی در تراس منزل نصب کردن چرا؟؟/چون هم باد گرم و دم کرئده به داخل میده و شما احساس میکنید که باد کولر ابی گرمه یا خوب خنک نمی کنه این علت داره باد گرم و یا دم کردن هوای اپارتمان شما که متاسفانه**اکثر تعمیرکار کولر ابی که در طهرون هستند یک اماتور هستند از ابتدا تعمیر کولر نکردن که یل مثل ما بابا جد اباد مون که تو صنف سرمایش و گرمایش کولر و چیلر و خدمات برق و الکترونیک هستیم نبودن که اقای تهمیرکار کولر دوز میاد دم دست یکی بدتر تکنسین ناشی و ناوراد کار میکنه همون مثل اون درمیاد نه مثل ما تحصیل در زمینه دارند و نه تجربه تعمیر کولر ابی که من نگـــــــــــاه میکنم به نحوه چرخش فولی و پروانه حلزونی کولر ابی ابسال یا تعمیرکار کولر انرژی 13 سالبودم میفهمم که ایراد کولر شما چیه …ازخود تعریف خوب نیست تا کارکارو نبینید متوجه نمیشید.

تعمیرکار شبانه روزی کولر
تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی

 

روش دینام کولر نصب موتور کولر آبی ۲۲۵۸۶۱۳۵ دینام کولر

فروش ونصب موتورکولر آبی موتوژن باچک کردن وروغن کاری کولر شما (سرویسکار کولر آبی)وبازدید موتور وپمپ آب
فروشنده موتور کولر ابی ونصب موتور دینام کولرآبی ایران موتور باضمانت نصب وگارانتی باچک کردن وروغن کاری کولر شما وبازدید موتور وپمپ آب کولر
الکتروموتورهای القایی با روتور قفس سنجابی -موتورکولرایران موتور

الکتروموتور صنعتی ایران موتور وموتوژن تلفن کارخانه:۷۷۲۲۷۲۰۵ تلفن فروشنده ونمایندگی در سراسرتهران:۲۲۵۸۶۱۳۵(سرویسکار کولر آبی)

کلیات:

الکتروموتورهای صنعتی ایران موتور و موتوژن از نوع بسته بوده و توسط پروانه پلاستیکی و پره های تعبیه شده در دو انتهای روتور قفس سنجابی خنک کاری می شود. این موتورها براساس استانداردهای بین المللی(جدول۱) طراحی شده و کلیه مراحل تولید آنها با استفاده از تکنولوژی مدرن انجام می گردد.

شفت:

شفت موتورها با یک سر خروجی تولید میگردند. ابعاد نهایی شفت ها با تلرانس های دقیق توسط دستگاه CNC ماشین کاری می شوند، خار و جای خار بر روی شفت طبق استاندارد DIN6880 می باشد.
دایکاست روتورها با آلومینیوم خالص می باشد و پس از تولید کامل روتورها، بالانس دینامیکی آنها با دستگاه های کاملا دقیق صورت می گیرد.

جعبه ترمینال:

جعبه ترمینال به صورت یکپارچه با فریم ریخته گری می شود و امکان هدایت کابل های برق را از قسمت راست و چپ جعبه ترمینال فراهم می سازد. به این منظور گلندهای استاندارد براساس DIN46320 استفاده می شود.نمایندگی در سراسرتهران:۲۲۵۸۶۱۳۵(سرویسکار کولر آبی)

یک کولر سرویس نشده، تمام تلاش ها برای صرفه جویی در مصرف برق و آب را به باد می دهد، پس بهتر است خاموش باشد،‌ اما بعضی از ما چنان به خنکای کولر عادت کرده ایم که در خانه ای با کولر خاموش، دچار تنگی نفس می‌شویم و کولر را یک نفس به کار می‌گیریم، تا زمانی‌که قبض‌های رعب آور از راه برسد و شیرینی خنکای دلپذیر را به کاممان تلخ کند.

کولرهای آبی، امکان انتخاب و تنظیم درجه سرما را ندارند و نهایتا دور تند و کند را می ‌توان از آنها انتظار داشت. پس بهتر است در بسیاری از ساعت ها خاموش باشند. اما در بعضی از روزهای فصل گرم سال، کاسه های صبر را لبریز می ‌کند، پس کولر‌ها را سرویس کنید تا حداقل انرژی کمتری را هدر بدهند. بعضی از قطعات کولر باید همزمان با آغاز فصل گرما، معاینه دقیق شوند. ضریب فرسایش بعضی از این قطعات بالاست و ممکن است بر اثر فرسوده شدن، مصرف کولر را بالا ببرند. پس سرویس کولر، پیش از فصل گرما، کاملا ضروری است. در این مطلب با نحوه سرویس کولر آبی و راه اندازی کولر آبی آشنا شوید.


فرآیندها و تجهیزات
کولر آبی از دو بخش گردش آب و گردش هوا تشکیل یافته است که این دو گردش توسط دو موتور جداگانه انجام می‌شود. سیستم گردش آب کولر توسط پمپ آب و سیستم گردش هوا به وسیله‌ی موتور اصلی کولر صورت می‌پذیرد.


قطعات و تجهیزات کولر آبی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:
– الکتریکی: شامل کلید سه دکمه‌ای قطع و وصل، پمپ آب و موتور کولر
– مکانیکی: شامل توربین هوا، تسمه و شناور
– ثابت: دریچه‌ها، بدنه، اتصالات شبکه‌ی آبرسانی و شیر تخلیه

 

قبل از هر چیز لازم است از خاموش بودن کولر و عدم اتصال جریان برق اصلی (فاز) به کولر مطمئن شوید. اگر کولر دارای فیوز جداگانه است آن را قطع کنید در غیر این صورت با پشت دست به بدنه کولر بزنید تا از برق نداشتن آن مطمئن شوید.

از کسی که داخل منزل و پای کلید قطع و وصل ایستاده است ابتدا بخواهید کولر را یک بار قطع و وصل کند تا مطمئن شوید در حال سرویس کولر آبی خودتان هستید نه کولر همسایه!
ابتدا می بایست دریچه های خروجی باد کولر را در اتاق ها و سالن های منزل باز کنید تا در صورت شروع به کار کولر به موتور آن فشار وارد نشود.


پوشال‌ها را عوض کنید
کولر‌ها باید هر سال بررسی شوند و بعضی از بخش های آن مثل پوشال ها، حتما عوض شود. پوشال ها، محل مناسبی برای رشد باکتری ‌ها و قارچ هاست. این باکتری ها و قارچ ها که در طول زمستان بین بافت پوشال پدید آمده اند، زمانی که آب روی پوشال ها جاری شود، جان می گیرند و معمولا بوی ناخوشایندی ایجاد می کنند.

 

اما مشکل فقط بوی بد نیست، آنها خطر ایجاد بیماری ‌های تنفسی را به همراه دارند. پوشال قیمت چندانی ندارد و بر این اساس بهتر است هر سال عوض شود و چنانچه فکر می کنید خیلی خوب آنها را شسته اید، در صورتی که پوشال آن کهنه شده است آن را تعویض کنید یا در غیر این صورت آن ها را با آب بشویید تا خاک های آن وارد فضای کولر نشود، هر دو سال یکبار پوشال ها را عوض کنید. البته تعویض پوشال ها بسته به آب شهر ممکن است هر سال ضروری باشد.


برای تهیه پوشال جدید حتماً پوشال هم‌سایز با ظرفیت کولر بگیرید. مثلاً اگر پوشال کولر 4500 را بر روی کولر 3500 ببندید، تراکم بالای پوشال‌های بزرگتر از سایز، موجب اختلال در سیستم گردش هوای کولر می‌شود و هوا به درستی به کولر نمی‌رسد.


در موقع تعویض پوشال باید ابتدا آن را خیس کرده و در محل مخصوص خود گذاشته و سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید.

 

سرویس کولر آبی,سرویس کولر

چگونه کولر را سرویس کنیم

 

موتور‌‌، قلب‌تپنده کولر
کولر یک پمپ آب و یک دینام دارد که اولی، فرایند گردش آب و دومی عمل گردش هوا را به انجام می‌رساند. این موتور‌ها هرقدر سالم‌تر باشند، کولر عملکرد بهینه‌تری خواهد داشت و انرژی کمتری را هم مصرف خواهد کرد. در زمان بازدید از این ۲ موتور، ابتدا باید گرد و غبارشان را گرفت و بعد آنها را روغن‌کاری کرد. موتور کولر، ۲ قطعه یاتاقان دارد که باید حتماً روغن‌کاری شوند. پیش از روشن کردن کولر نیز باید ابتدا پروانه را با دست چند دور بچرخانید تا روان شود. توصیه شده که یک دینام نباید بیشتر از ۷ ساعت بی‌وقفه کار کند. این موتور به همراه پمپ آب، در خطر سوختن بر اثر کارکرد زیاد قرار دارند. پس به موتورهایی که دارند بی‌توقف می‌چرخند هم فکر کنید.

سایه بانی بر سر کولرها
بدنه فلزی کولر در تابش مستقیم آفتاب، گاهی چنان داغ می‌شود که حتی لمس کردنش ناممکن است. انتظار خنکای کامل از کولری با این شرایط، چندان منطقی نیست. پس سایه‌بانی برای کولر تعبیه کنید تا خنک بماند و خنکی بدهد. در ضمن مصرف انرژی کولر با سایه‌بان هم پایین می‌آید.

 

سایه‌بان کولر‌ها ۲ نوع است؛ یک نوع که قیمت بیشتری دارد و به سایه‌بان سنتی معروف است، همانی است که از 4 عدد پایه فلزی و یک سقف برزنتی تشکیل شده است. پایه‌ها روی زمین قرار می‌گیرند و سقف بر سر کولر گسترده می‌شود.

 

دوم اینکه پایه‌های فلزی آنها بر سطح پشت‌بام قرار می‌گیرد و تدریجاً به عایق ایزوگام آسیب می‌رساند. بر این اساس نوع جدیدتری از سایه‌بان‌ها تولید شده که با پایه‌هایی فلزی روی سقف کولر نصب می‌شوند. این پایه‌ها با زاویه ۴۵درجه، به چهار گوشه سقف کولر پیچ می‌شوند و سایه‌بان روی آنها قرار می‌گیرد.

 

ایجاد سایه‌بان برای کولر به گونه‌ای که از تابش مستقیم آفتاب به دور باشد به کارایی آن بسیار کمک خواهد کرد. چهار پایه‌ی کولر را مستقیماً روی سطح آسفالت یا ایزوگام قرار ندهید و زیر پایه های آن سنگ بگذارید تا در سطح آسفالت فرو نرود.

 

آموزش سرویس کولر آبی,چگونه کولر را سرویس کنیم

سایبان های شیک برای کولر


شست‌وشوی کولر فراموش نشود
پیش از روشن کردن کولر، بد نیست از محکم بودن پیچ و مهره‌هایی که به چشم می آیند، مطمئن شوید. بعد از آچارکشی، به سراغ کف کولر بروید و حتماً آن را بشویید. شست‌وشوی کف کولر باید با فرچه پلاستیکی انجام شود تا به رنگ آن آسیبی نرسد. اگر قسمتی از رنگ کف کولر از بین رفته بود، بی ‌تردید به زودی زنگ می ‌زند و ممکن است تا یک سال بعد بپوسد. در این مواقع، یک ظرف قیر ایزوله که یک نوع قیر آماده و سرد است، از رنگ فروشی تهیه کنید و آن را با قلمو بر کف کولر پخش کنید. نگذارید نقطه‌ای از چشمتان دور بماند، هرجا خاک نشسته، بشویید. چون این خاک‌ها یا گل می‌شود و توی کولر می‌ماند و یا همراه با باد خنک، وارد ریه‌های خودتان می‌شود.

 

 
باد خنک گاهی هدر می‌رود
کولر ممکن است پس از چند سال، اندکی جابه‌جا شود. این‌جابه‌جایی معمولا به‌دلیل تکان‌هایی که موتور کولر به بدنه آن می‌دهد، ایجاد می‌شود. هم راستا نبودن خروجی کولر با دهانه کانال، باد خنک را هدر می‌دهد، بنابراین یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین سرویس کردن کولر آبی باید درنظر داشت، هم راستابودن خروجی و دهانه کانال است که با یک پارچه ضد‌آب و ضخیم مثل برزنت، پشتیبانی می شود. پارچه‌های برزنتی هم به‌تدریج آسیب می‌بینند و ممکن است در گوشه و کنارشان، درزهایی پدید بیاید. حتما‌ دقت کنید که چنین درزهایی وجود نداشته باشد و باد خنکی که کولر تولید می شود، هدر نرود.

کلیدهای باهوش برای شما
کلید هوشمند، کار‌‌ همان کسی را انجام می‌دهد که بر اثر سرما در نیمه شب بیدار شده و کولر را خاموش می‌کند. این کلید‌ها مجهز به ترموستات و تایمر هستند و می‌توان به آنها فرمان داد که یا بر حسب دمای خانه و یا زمانی که برایشان تعریف می‌شود، کولر را خاموش کنند. مثلا می‌توان تایمر دیجیتال آنها را اینگونه تنظیم کرد که بعد از ۲ ساعت، کولر را خاموش کند و یا برایش تعریف کرد که اگر دمای خانه مثلا ۱۸ درجه شد، خاموش شود و اگر دما از ۳۰ درجه بیشتر شد، روشن شود. یادتان باشد که شاید الان کمی هزینه کنید، ولی در عوض در پول برق و آب تان خیلی صرفه جویی می ‌شود. ضمن آن که در مبارزه با کم آبی یا قطع برق هم گام مهمی برداشته می شود.

کولر با بهره وری بیشتر
هرچه کانال کولر کوتاه‌تر باشد، بهره‌وری آن افزایش می‌یابد و مصرف انرژی کمتر می‌شود. بر این اساس منطقی به نظر می ‌رسد که در آپارتمان های چند طبقه، گاهی کولر‌ها از پشت بام، به داخل بالکن ‌ها نقل مکان کنند.


کولر باید متناسب با متراژ خانه‌ انتخاب شود. کولرهایی با حجم هوادهی زیاد در خانه‌های کوچک، کارکرد دیگری جز هدر دادن انرژی ندارند. برای خانه‌های کمتر از ۶۰ مترمربع، اگر کولر بر پشت‌بام است، حجم هوادهی کمتر از ۳۵۰۰ توصیه شده. اگر کولر در بالکن است، مناسب است که حجمش حدود ۲۳۰۰ باشد. اگر متراژ خانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ مترمربع است، کولر پشت بامی با حجم ۵۰۰۰ و کولر بالکنی ۳۵۰۰ برایش کافی است. به همین نسبت، برای خانه های بزرگتر، حجم هوادهی کولر‌ها افزایش می یابد و تا ۷۰۰۰ می رسد.

از نیم ساعت مانده به اذان مغرب تا ۲ ساعت و نیم پس از آن، میزان مصرف برق در ایران، در اوج خود قرار دارد. از آنجا که کولر‌ها از لوازم پرمصرف برقی به‌حساب می‌آیند، بد نیست که آنها را در این ساعت‌ها خاموش بگذاریم.


شلنگ آب کولر‌ها اگر از نوع نامرغوب باشد، در آفتاب خشک شده و احتمالا بعد از یک سال مصرف، آماده پاره شدن است. پس بهتر است شلنگ آب کولر را هم عوض کنید و نوع مرغوب‌تر آن را بخرید که به شلنگ یخچالی معروف است. یکی از مهمترین معیار‌ها برای استفاده بهینه از کولر، توجه به همین شلنگ است. اگر سیستم گردش آب به درستی در کولر انجام شود و پوشال ها کاملا خیس شوند، کولر خنکای بیشتری تولید می‌کند و انرژی کمتری را هدر می ‌دهد.

بعد از این ها دریچه‌های خود کولر را باز کنید. برای باز کردن درپوش کناری کولر، درپوش را از محل مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا گردد. سپس درب را به طرف خارج کشیده آن را بیرون بیاورید. ناودان های مستقر در درپوش ها را تمیز کنید تا منافذ آن باز شود.

در حالی که آب کولر تخلیه شده است، از کسی که پای دکمه‌ی قطع و وصل کولر ایستاده است بخواهید به ترتیب و یکی یکی دکمه‌ها را بزند تا از سلامت پمپ آب و موتور کولر اطمینان حاصل نمایید. معمولاً قطعات الکتریکی نیازمند سرویس نیست و قابل تعمیر هم نیست یا ارزش تعمیر ندارد و در صورت از کار افتادن بهتر است تعویض شود.

تسمه‌ی گرداننده‌ی توربین می‌بایست در یک وضعیت تعادلی باشد. یعنی نه خیلی سفت و محکم باشد که به موتور فشار وارد کند و نه چندان شل باشد که موتور دچار گیرپاژ شود. در صورتی که تسمه از حالت نرمال خود خارج شده و از اطراف آن نخ بیرون زده، لازم است آن را تعویض کنید.

روش سرویس کولر آبی,چگونه کولر آبی را سرویس کنیم

آموزش سرویس کولر آبی


واترپمپ را باز کرده و پس از تمیز کردن

یک کولر سرویس نشده، تمام تلاش ها برای صرفه جویی در مصرف برق و آب را به باد می دهد، پس بهتر است خاموش باشد،‌ اما بعضی از ما چنان به خنکای کولر عادت کرده ایم که در خانه ای با کولر خاموش، دچار تنگی نفس می‌شویم و کولر را یک نفس به کار می‌گیریم، تا زمانی‌که قبض‌های رعب آور از راه برسد و شیرینی خنکای دلپذیر را به کاممان تلخ کند.

کولرهای آبی، امکان انتخاب و تنظیم درجه سرما را ندارند و نهایتا دور تند و کند را می ‌توان از آنها انتظار داشت. پس بهتر است در بسیاری از ساعت ها خاموش باشند. اما در بعضی از روزهای فصل گرم سال، کاسه های صبر را لبریز می ‌کند، پس کولر‌ها را سرویس کنید تا حداقل انرژی کمتری را هدر بدهند. بعضی از قطعات کولر باید همزمان با آغاز فصل گرما، معاینه دقیق شوند. ضریب فرسایش بعضی از این قطعات بالاست و ممکن است بر اثر فرسوده شدن، مصرف کولر را بالا ببرند. پس سرویس کولر، پیش از فصل گرما، کاملا ضروری است. در این مطلب با نحوه سرویس کولر آبی و راه اندازی کولر آبی آشنا شوید.


فرآیندها و تجهیزات
کولر آبی از دو بخش گردش آب و گردش هوا تشکیل یافته است که این دو گردش توسط دو موتور جداگانه انجام می‌شود. سیستم گردش آب کولر توسط پمپ آب و سیستم گردش هوا به وسیله‌ی موتور اصلی کولر صورت می‌پذیرد.


قطعات و تجهیزات کولر آبی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:
– الکتریکی: شامل کلید سه دکمه‌ای قطع و وصل، پمپ آب و موتور کولر
– مکانیکی: شامل توربین هوا، تسمه و شناور
– ثابت: دریچه‌ها، بدنه، اتصالات شبکه‌ی آبرسانی و شیر تخلیه

تعمیرنصب و تعمیر کولر آبی برفاب

قبل از هر چیز لازم است از خاموش بودن کولر و عدم اتصال جریان برق اصلی (فاز) به کولر مطمئن شوید. اگر کولر دارای فیوز جداگانه است آن را قطع کنید در غیر این صورت با پشت دست به بدنه کولر بزنید تا از برق نداشتن آن مطمئن شوید.


تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی در شهرک غرب میدان کاج:

از کسی که داخل منزل و پای کلید قطع و وصل ایستاده است ابتدا بخواهید کولر را یک بار قطع و وصل کند تا مطمئن شوید در حال سرویس کولر آبی خودتان هستید نه کولر همسایه!
ابتدا می بایست دریچه های خروجی باد کولر را در اتاق ها و سالن های منزل باز کنید تا در صورت شروع به کار کولر به موتور آن فشار وارد نشود.


پوشال‌ها را عوض کنید
کولر‌ها باید هر سال بررسی شوند و بعضی از بخش های آن مثل پوشال ها، حتما عوض شود. پوشال ها، محل مناسبی برای رشد باکتری ‌ها و قارچ هاست. این باکتری ها و قارچ ها که در طول زمستان بین بافت پوشال پدید آمده اند، زمانی که آب روی پوشال ها جاری شود، جان می گیرند و معمولا بوی ناخوشایندی ایجاد می کنند.

تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی در پاسداران و قیطریه:

اما مشکل فقط بوی بد نیست، آنها خطر ایجاد بیماری ‌های تنفسی را به همراه دارند. پوشال قیمت چندانی ندارد و بر این اساس بهتر است هر سال عوض شود و چنانچه فکر می کنید خیلی خوب آنها را شسته اید، در صورتی که پوشال آن کهنه شده است آن را تعویض کنید یا در غیر این صورت آن ها را با آب بشویید تا خاک های آن وارد فضای کولر نشود، هر دو سال یکبار پوشال ها را عوض کنید. البته تعویض پوشال ها بسته به آب شهر ممکن است هر سال ضروری باشد.


برای تهیه پوشال جدید حتماً پوشال هم‌سایز با ظرفیت کولر بگیرید. مثلاً اگر پوشال کولر 4500 را بر روی کولر 3500 ببندید، تراکم بالای پوشال‌های بزرگتر از سایز، موجب اختلال در سیستم گردش هوای کولر می‌شود و هوا به درستی به کولر نمی‌رسد.


در موقع تعویض پوشال باید ابتدا آن را خیس کرده و در محل مخصوص خود گذاشته و سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید.

 

سرویس کولر آبی,سرویس کولر

چگونه کولر را سرویس کنیم

تعمیرکار شبانه روزی کولر در تهرانپارس:

اهالی محترم شرق تهران فلکه اول تا 4 فرجام و خبابان بهار زرین نیاز به تعمیرکار شبانه روزی کولر در تهران پارس در خدمت هستیم با کاردزجه یک.

موتور‌‌، قلب‌تپنده کولر
کولر یک پمپ آب و یک دینام دارد که اولی، فرایند گردش آب و دومی عمل گردش هوا را به انجام می‌رساند. این موتور‌ها هرقدر سالم‌تر باشند، کولر عملکرد بهینه‌تری خواهد داشت و انرژی کمتری را هم مصرف خواهد کرد. در زمان بازدید از این ۲ موتور، ابتدا باید گرد و غبارشان را گرفت و بعد آنها را روغن‌کاری کرد. موتور کولر، ۲ قطعه یاتاقان دارد که باید حتماً روغن‌کاری شوند. پیش از روشن کردن کولر نیز باید ابتدا پروانه را با دست چند دور بچرخانید تا روان شود. توصیه شده که یک دینام نباید بیشتر از ۷ ساعت بی‌وقفه کار کند. این موتور به همراه پمپ آب، در خطر سوختن بر اثر کارکرد زیاد قرار دارند. پس به موتورهایی که دارند بی‌توقف می‌چرخند هم فکر کنید.
نصب و تعمیر کولر آبی آبسال
سایه بانی بر سر کولرها
بدنه فلزی کولر در تابش مستقیم آفتاب، گاهی چنان داغ می‌شود که حتی لمس کردنش ناممکن است. انتظار خنکای کامل از کولری با این شرایط، چندان منطقی نیست. پس سایه‌بانی برای کولر تعبیه کنید تا خنک بماند و خنکی بدهد. در ضمن مصرف انرژی کولر با سایه‌بان هم پایین می‌آید.

تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی در شمال تهران:

سایه‌بان کولر‌ها ۲ نوع است؛ یک نوع که قیمت بیشتری دارد و به سایه‌بان سنتی معروف است، همانی است که از 4 عدد پایه فلزی و یک سقف برزنتی تشکیل شده است. پایه‌ها روی زمین قرار می‌گیرند و سقف بر سر کولر گسترده می‌شود.

 

دوم اینکه پایه‌های فلزی آنها بر سطح پشت‌بام قرار می‌گیرد و تدریجاً به عایق ایزوگام آسیب می‌رساند. بر این اساس نوع جدیدتری از سایه‌بان‌ها تولید شده که با پایه‌هایی فلزی روی سقف کولر نصب می‌شوند. این پایه‌ها با زاویه ۴۵درجه، به چهار گوشه سقف کولر پیچ می‌شوند و سایه‌بان روی آنها قرار می‌گیرد.

تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی

ایجاد سایه‌بان برای کولر به گونه‌ای که از تابش مستقیم آفتاب به دور باشد به کارایی آن بسیار کمک خواهد کرد. چهار پایه‌ی کولر را مستقیماً روی سطح آسفالت یا ایزوگام قرار ندهید و زیر پایه های آن سنگ بگذارید تا در سطح آسفالت فرو نرود.

 

آموزش سرویس کولر آبی,چگونه کولر را سرویس کنیم

سایبان های شیک برای کولر


شست‌وشوی کولر فراموش نشود
پیش از روشن کردن کولر، بد نیست از محکم بودن پیچ و مهره‌هایی که به چشم می آیند، مطمئن شوید. بعد از آچارکشی، به سراغ کف کولر بروید و حتماً آن را بشویید. شست‌وشوی کف کولر باید با فرچه پلاستیکی انجام شود تا به رنگ آن آسیبی نرسد. اگر قسمتی از رنگ کف کولر از بین رفته بود، بی ‌تردید به زودی زنگ می ‌زند و ممکن است تا یک سال بعد بپوسد. در این مواقع، یک ظرف قیر ایزوله که یک نوع قیر آماده و سرد است، از رنگ فروشی تهیه کنید و آن را با قلمو بر کف کولر پخش کنید. نگذارید نقطه‌ای از چشمتان دور بماند، هرجا خاک نشسته، بشویید. چون این خاک‌ها یا گل می‌شود و توی کولر می‌ماند و یا همراه با باد خنک، وارد ریه‌های خودتان می‌شود.

 

 
باد خنک گاهی هدر می‌رود
کولر ممکن است پس از چند سال، اندکی جابه‌جا شود. این‌جابه‌جایی معمولا به‌دلیل تکان‌هایی که موتور کولر به بدنه آن می‌دهد، ایجاد می‌شود. هم راستا نبودن خروجی کولرتعمیرکار شبانه روزی کولر ابی با دهانه کانال، باد خنک را هدر می‌دهد، بنابراین یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین سرویس کردن کولر آبی باید درنظر داشت، هم راستابودن خروجی و دهانه کانال است که با یک پارچه ضد‌آب و ضخیم مثل برزنت، پشتیبانی می شود. پارچه‌های برزنتی هم به‌تدریج آسیب می‌بینند و ممکن است در گوشه و کنارشان، درزهایی پدید بیاید. حتما‌ دقت کنید که چنین درزهایی وجود نداشته باشد و باد خنکی که کولر تولید می شود، هدر نرود.

کلیدهای باهوش برای شما
کلید هوشمند، کار‌‌ همان کسی را انجام می‌دهد که بر اثر سرما در نیمه شب بیدار شده و کولر را خاموش می‌کند. این کلید‌ها مجهز به ترموستات و تایمر هستند و می‌توان به آنها فرمان داد که یا بر حسب دمای خانه و یا زمانی که برایشان تعریف می‌شود، کولر را خاموش کنند. مثلا می‌توان تایمر دیجیتال آنها را اینگونه تنظیم کرد که بعد از ۲ ساعت، کولر را خاموش کند و یا برایش تعریف کرد که اگر دمای خانه مثلا ۱۸ درجه شد، خاموش شود و اگر دما از ۳۰ درجه بیشتر شد، روشن شود. یادتان باشد که شاید الان کمی هزینه کنید، ولی در عوض در پول برق و آب تان خیلی صرفه جویی می ‌شود. ضمن آن که در مبارزه با کم آبی یا قطع برق هم گام مهمی برداشته می شود.

کولر با بهره وری بیشتر
هرچه کانال کولر کوتاه‌تر باشد، بهره‌وری آن افزایش می‌یابد و مصرف انرژی کمتر می‌شود. بر این اساس منطقی به نظر می ‌رسد که در آپارتمان های چند طبقه، گاهی کولر‌ها از پشت بام، به داخل بالکن ‌ها نقل مکان کنند.تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی

تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی
کولر باید متناسب با متراژ خانه‌ انتخاب شود. کولرهایی با حجم هوادهی زیاد در خانه‌های کوچک، کارکرد دیگری جز هدر دادن انرژی ندارند. برای خانه‌های کمتر از ۶۰ مترمربع، اگر کولر بر پشت‌بام است، حجم هوادهی کمتر از ۳۵۰۰ توصیه شده. اگر کولر در بالکن است، مناسب است که حجمش حدود ۲۳۰۰ باشد. اگر متراژ خانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ مترمربع است، کولر پشت بامی با حجم ۵۰۰۰ و کولر بالکنی ۳۵۰۰ برایش کافی است. به همین نسبت، برای خانه های بزرگتر، حجم هوادهی کولر‌ها افزایش می یابد و تا ۷۰۰۰ می رسد.

از نیم ساعت مانده به اذان مغرب تا ۲ ساعت و نیم پس از آن، میزان مصرف برق در ایران، در اوج خود قرار دارد. از آنجا که کولر‌ها از لوازم پرمصرف برقی به‌حساب می‌آیند، بد نیست که آنها را در این ساعت‌ها خاموش بگذاریم.


شلنگ آب کولر‌ها اگر از نوع نامرغوب باشد، در آفتاب خشک شده و احتمالا بعد از یک سال مصرف، آماده پاره شدن است. پس بهتر است شلنگ آب کولر را هم عوض کنید و نوع مرغوب‌تر آن را بخرید که به شلنگ یخچالی معروف است. یکی از مهمترین معیار‌ها برای استفاده بهینه از کولر، توجه به همین شلنگ است. اگر سیستم گردش آب به درستی در کولر انجام شود و پوشال ها کاملا خیس شوند، کولر خنکای بیشتری تولید می‌کند و انرژی کمتری را هدر می ‌دهد.
تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی
بعد از این ها دریچه‌های خود کولر را باز کنید. برای باز کردن درپوش کناری کولر، درپوش را از محل مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا گردد. سپس درب را به طرف خارج کشیده آن را بیرون بیاورید. ناودان های مستقر در درپوش ها را تمیز کنید تا منافذ آن باز شود.

در حالی که آب کولر تخلیه شده است، از کسی که پای دکمه‌ی قطع و وصل کولر ایستاده است بخواهید به ترتیب و یکی یکی دکمه‌ها را بزند تا از سلامت پمپ آب و موتور کولر اطمینان حاصل نمایید. معمولاً قطعات الکتریکی نیازمند سرویس نیست و قابل تعمیر هم نیست یا ارزش تعمیر ندارد و در صورت از کار افتادن بهتر است تعویض شود.

تسمه‌ی گرداننده‌ی توربین می‌بایست تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی خیلی سفت و محکم باشد که به موتور فشار وارد کند و نه چندان شل باشد که موتور دچار گیرپاژ شود. در صورتی که تسمه از حالت نرمال خود خارج شده و از اطراف آن نخ بیرون زده، لازم است آن را تعویض کنید.

روش سرویس کولر آبی,چگونه کولر آبی را سرویس کنیم

آموزش سرویس کولر آبی


واترپمپ را باز کرده و پس از تمیز کردن رسوب آب از روی آن، واترپمپ را روغن زده و به درستی در محل خود نصب کنید.

با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واترپمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شلنگ و سه راهه و آب پخش کن ها باز است.

چنانچه محور موتور لقی دارد می توانید با استفاده از واشر مخصوص، لقی آن را بگیرید. البته لقی کم اشکالی ندارد.

شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان به بیرون نریزد.

رسوب آب از روی آن، واترپمپ را روغن زده و به درستی در محل خود نصب کنید.

با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واترپمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شلنگ و سه راهه و آب پخش کن ها باز است.

چنانچه محور موتور لقی دارد می توانید با استفاده از واشر مخصوص، لقی آن را بگیرید.تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی البته لقی کم اشکالی ندارد.

شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان به بیرون نریزد.

تهویه موتورها کولرآبی

پروانه موتورها از جنس پلی آمید با مقاومت مکانیکی بالا تولید گردیده که در انتهای موتورها بر روی شفت نصب می شود. هوا توسط چرخش پروانه از عقب موتور به طرف جلو و بر روی بدنه دمیده می شود.فروشنده موتور کولر ابی ونصب موتور دینام کولرآبی ایران موتور

فریم موتور کولر:

فریم الکتروموتورها تا سایز ۱۶۰ از آلیاژ آلومینیوم به روش دایکاست و از سایز ۱۶۰ به بالا از جنس چدن ریخته گری می شود.

بلبرینگ ایران موتور:

بلبرینگ های مورد تعمیرکار شبانه روزی کولراستفاده تا سایز فریم ۲۰۰ از نوع ۲Z واز ۲۰۰ به بالا از نوع Z می باشند که سایز بلبرینگ ها در جدول شماره ۴ آمده است.

درجه حفاظت:نمایندگی در سراسرتهران:۲۲۵۸۶۱۳۵(سرویسکار کولر آبی)

میزان حفاظت موتورها در مقابل نفوذ ذرات خارجی، آب و گرد وغبار بر اساس استاندارد IEC60034-5 طبق جدول شماره ۲ تعریف می شود.

ولتاژ و فرکانس موتور کولرآبی:فروشنده موتور کولر ابی ونصب موتور دینام کولرآبی ایران موتور

الکتروموتورهای صنعتی موتوژن بطور معمول برای فرکانس ۵۰HZ و ولتاژهای مطابق با جداول مشخصات نامی طراحی شده اند، موتورهای طراحی شده برای کار با فرکانس ۵۰HZ را میتوان با منبع تغذیه ۶۰HZ نیز به کار برد. در این صورت برای به دست آوردن مشخصات کارایی جدید ضمن ثابت نگهداشتن ولتاژ نامی، سایر اطلاعات داده شده در جداول را بایستی در ضرایب تبدیل(جدول شماره ۳) ضرب کرد.

اثر تغییرات ولتاژ و فرکانس منبع تغذیه:

براساس استاندارد IEC60034-1 الکتروموتورها با تغییرات ولتاژ تا ۵%+- یا فرکانس تا ۲%+- قادر به انجام کار مورد نظر می باشند. اما در این حالت مشخصات کارآیی آنها لزوما با مشخصات کارآیی در ولتاژ و فرکانس نامی بطور کامل مطابقت نکرده و اختلاف جزیی وجود خواهد داشت و دمای آنها کمی بیشتر از حالت کار در ولتاژ و فرکانس نامی خواهد بود. نکات فوق در حالت تغییرات همزمان ولتاژ و فرکانس نیز صادق است.نمایندگی در سراسرتهران:۲۲۵۸۶۱۳۵(سرویسکار کولر آبی)

تغییرات مجاز مشخصات کارایی:

براساس استاندارد IEC60034-1 تغییرات زیر در مشخصات کارآیی مجاز می باشند
راندمان(n):
الکتروموتورهای P<=50KW (توان)       -۰٫۱۵(۱-n)
الکتروموتورهای P>50KW (توان)       -۰٫۱۰(۱-n)
ضریب توان(CosΦ):
-۱٫۶(۱-CosΦ)   تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی   (۰٫۰۲=حداقل ۰٫۰۷=حداکثر)
لغزش(در دمای کاری و بار کامل):
الکتروموتورهای P<1KW (توان) %۳۰-+ لغزش نامی یا تضمین شده
الکتروموتورهای P>=1KW (توان) %۲۰-+ لغزش نامی یا تضمین شده
جریان راه اندازی: %۲۰+ جریان نامی یا تضمین شده
گشتاور روتور قفل شده: %۲۵+ تا %۱۵- گشتاور نامی یا تضمین شده
گشتاور شکست: %۱۰- گشتاور نامی یا گشتاور تضمین شده

اتصال زمین:

الکتروموتورها دارای دو محل اتصال زمین هستند که با علامت مشخص شده اند. یکی از آنها در داخل جعبه ترمینال و دیگری بر روی پایه الکتروموتور تعبیه شده است.

اضافه بار:

الکتروموتورها بعد از رسیدن به دمای کاری نرمال، بر اساس استاندارد IEC60034-1 قادر به تحمل بار اضافی تا ۱٫۵ برابر جریان نامی به مدت ۲ دقیقه هستند.

گشتاور اضافی لحظه ای:

تعمیر کولر ابی (24 ساعته خدمات شبانه روزی کولر ابی در تهران الکتروموتورها در ولتاژ و فرکانس نامی خود، بدون کاهش ناگهانی سرعت یا توقف، قادر به تحمل گشتاور اضافی(با افزایش تدریجی) تا ۶۰% گشتاور نامی خود به مدت ۱۵ ثانیه می باشند.
توان خروجی مندرج در کاتالوگ مربوط به عملکرد الکتروموتور تا ارتفا ۱۰۰۰ متر از سطح دریا و دمای تا ۴۰ درجه سانتی گراد می باشد برای ارتفاع و

دماهای بالاتر مطابق جدول شماره ۵ عمل گردد.فروشنده موتور کولر ابی ونصب موتور دینام کولرآبی ایران موتور

الکتروموتورهای کولری ونصب موتورکولرابی الکترو برتر

موتور کولر الکترو برتر (نامی نیک در صنعت موتور کولر ساری با ضمانت دوساله امداد برق تهران..

کلیات موتورکولرابی الکتروبرتر بهتر از موتوژن: ۲۲۵۸۶۱۳۵ تلفن فروشنده موتور کولر ابی ونصب موتور دینام کولرآبی الکتروبرتر 

تولید الکتروموتورهای کولری از سال ۱۳۵۵ تحت لیسانس شرکت وستینگهاوس درایران موتور و موتوژن شروع شده است. این الکتروموتورها با گشتاور راه اندازی بالا مخصوص کولر آبی با کاربرد تسمه ای دو دور بوده و تک دور آنها نیز بنا به سفارش قابل تولید و تحویل می باشد.

فریم:

مطابق استاندارد آمریکایی NEMA-MG1 Part4
National Electrical Manufacturers Association
فریم الکتروموتورهای کولری موتوژن سایز ۵۶ بوده و تماما فولادی می باشد. جهت جلوگیری از خوردگی در محیط شدیدا رطوبی داخل کولر با لایه ای بی رنگ از رزین پلی استر پوشش داده شده است.

قیمت دینام کولر

شفت:

فروش موتور کولر ۳ ۴ (دینام سه چهارم )شفت الکتروموتورهای کولری با یک سر خروجی تولید می گردند. ابعاد نهایی شفتها با تلرانس های بسیار دقیق با دستگاه های تمام اتوماتیک تولید شده و با لایه سیاه رنگ بسیار مقاوم در مقابل رطوبت پوشش داده می شوند.

روتور:

روتورها از نوع قفس سنجابی و با آلومینیوم خالص دایکاست شده و توسط ماشین آلات خودکارتعمیرکار شبانه روزی کولر ابی بطور دقیق ماشینکاری می گردند، کلید گریز از مرکز مخصوص، روی شفت و داخل الکتروموتور تعبیه شده است.

درپوشها:

درپوش های الکتروموتورهای کولری از آلیاژ آلومینیوم به روش ریخته گری دایکاست تولید شده تعمیرکار شبانه روزی کولر در تهرانپارس77227205  و سوئیچ مخصوص(ترمینال) روی درپوش عقب الکتروموتور سوار میگردد. محل نصب سیم ارت نیز در روی درپوش عقب و با علامت ارت مشخص شده است.نمایندگی در سراسرتهران:۲۲۵۸۶۱۳۵(سرویسکار کولر آبی)

خنک کاری کولرآبی وتکنیک های خنک تر شدن پوشال:

موتور کولر ۳ر۴ برایکولر ابی ۷۰۰۰ تا ۵۰۰۰مطابق استاندارد NEMA-MG1 Part6 شیوه خنک کاری با پره های روتور می باشد. با چرخش روتور هوا از کانال درپوشهای الکتروموتور به داخل مکیده شده و از سوراخهای فریم به بیرون هدایت می گردد.تعمیرکار شبانه روزی کولر ابی

روغنکاری موتور کولر ودینام کولر:

الکتروموتورهای کولری تعمیرکار شبانه روزی کولر وموتوژن به گونه ای طراحی گردیده اند که احتیاجی به روغنکاری مجدد نداشته و روانکار از انباره مخصوص در داخل درپوشها بطور خودکار مابین شفت و یاتاقان ها جریان می یابد.

سرویس کامل کولر آبی شامل چه مواردی می‌شود؟

 • تنظیم شناور کولر آبی، جهت کنترل آب ورودی به کفی کولر
 • کنترل پمپ آب و سیستم انتقال آب به پوشال‌ها
 • بررسی فن و در صورت نیاز تعویض تسمه کولر
 • روغن کاری یاتاقان کولر آبی
 • بررسی و روغن کاری دینام کولر
 • از بین بردن رسوبات کولر آبی
 • بررسی جعبه تقسیم برق کولر
 • شستشوی مخزن حلزونی
 • تنظیم تسمه کولر آبی
 • تعویض پوشال کولر
 • شستشوی بدنه کولر
 • راه اندازی کولر آبی

درجه حفاظت:

مطابق استاندارد NEMA-MG1 Part5 و معادل آن IEC 34-5 درجه محافظت این الکتروموتورها IP22 می باشد. این بدین معناست که این الکتروموتورها در مقابل اجسام صلب با قطر بیش از ۱۲ میلی متر و چکه های قطرات آب از بالای الکتروموتور ماکزیمم با ۱۵ درجه زاویه از حالت عمودی حفاظت شده اند.

سرویس زمستانه کولر آبی شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه و شرح سرویس:

1. تخلیه آب2. بازکردن تسمه3. بستن شیرفلکه4. جمع کردن شلنگ

یکی از عواملی که می‌تواند در خنک تر شدن هوای کولر آبی موثر باشد، نصب کولر آبی در قسمت های سایه‌دار ساختمان یا پشت بام است. اما با توجه به وضعیت پشت بام‌ها در ساختمان‌های پر جمعیت مثل آپارتمان ها یا مجتمع‌ها، که تعداد زیادی کولر روی آن مستقر است، پیدا کردن جایی در سایه سختتر است. اما راه حل جایگزین برای در سایه قرار داشتن کولر آبی شما، کاور و سایبان تابستانی کولر است. فرقی نمی کند که سایبان کولر آبی شما سایبان حصیری باشد یا سایبان برزنتی کولر آبی را انتخاب کرده باشید. با نصب آن هم از فرسایش کولر و قطعات آن در برابر آفتاب جلوگیری می‌کنید و هم از هوای خنک‌تری لذت میبرید. همچنین نصب سایبان مصرف آب را در کولر آبی پایین می آورد و به دلیل اینکه هوای خنک تری را ایجاد میکند کمتر نیاز به دور تند در کولر خواهید داشت و مصرف برق هم به همین ترتیب پایین می آید.

نصب سایبان کولر فقط روی کولر آبی انجام نمی‌شود، سایبان کولر روی کولرهای گازی نیز قابل نصب است و مصرف انرژی این کولرهای نیز بهینه خواهد شد. نصب سایبان کولر آبی در تهران از خدمات سامانه آچارباز است که می‌توانید در کنار سرویس کولر آبی یا تعمیر آن این خدمت آچارباز را هم سفارش بدهید.

کولر آبی با چه برند و مدل‌هایی در آچارباز تعمیر می‌شود؟

نوع برند کولر آبی محدودیتی در ارائه خدمات آچارباز ندارد، نصب و راه اندازی و تعمیر انواع کولر آبی با برند و مدل‌های مختلف مانند زیر انجام خواهد شد:

 • نصب و تعمیر کولر آبی ارج
 • نصب و تعمیر کولر آبی برفاب
 • نصب و تعمیر کولر آبی آبسال
 • نصب و تعمیر کولر آبی رومیزی
 • نصب و تعمیر کولر آبی سلولوزی
 • نصب و تعمیر کولر آبی الکترواستیل
 • نصب و سرویس کولر آبی بدون تسمه
نصب و تعمیر کولر آبی ارج